El Titremesinin Nedenleri

El Titremesinin Nedenleri

El Titremesinin Nedenleri

El Titremesinin Nedenleri Tedavisi Neden Olur ve İlaçları Nelerdir

Kızılay Web Banner 728X090


El titremesi bir çok kişide sık görülen bir hastalıktır. Genel olarak yaşlılarda görülür ancak gençlerde görünebilmektedir. Titreme kalıtsal olabileceği gibi de bazen geçici bir durumda olabilmektedir. Genel itibari ile gençlerde görülen el titremesi çoğu için geçici bir durum olarak gözükmektedir. Titreme için şu an kesin bir çözüm olmaz iken ancak bazı yöntemler ile bu titreme oranı azaltılabilmektedir


El titreme çeşit olarak bilinmektedir. Bunlardan bir tanesi ise uzun dinlenmeler sonucu ortaya çıkmasıdır. Diğeri ise bir şey yapmak istediğiniz zaman ona yönelik hareket sırasında titreme olmasıdır. Sonuncu ise çok sık rastlanan yer çekimine karşı yani gergin bir şekilde elinizi uzattığınız zaman görülen el titremesidir.


Esansiyel Tremor yani (ET) çoğu zaman gençlerde çok sık gözükmekte ve bir amaca yönelik yapıldığında el titremesi olayıdır. ET diye hitap ettiğimiz hastalık genel itibari ile geçici bir durum olmakta ve el titremesi ilacı gibi bir tedavisi bulunmamaktadır. El titremesi çoğu zaman ne sizin hayatını kısaltacak kadar zorlaştırır nede sizlere ölümcül yollar ile hastalığa sürükler.


Şu an bir çok ilaç bulunmakta olup El titremesi tedavisi için bir çok ilaç bulunmakta olup bunların hepsi kesin çözüm olarak bitirememektedir. Ancak büyük bir oranda yine el titremesinde iyileşmeler olup eskisinden daha iyi olabilirsiniz. Ancak bunu uzman bir doktora danışıp kullanmak hem sizin sağlığınız açısından hem de tedaviniz açısından en iyi olacaktır.