İç Kulak Tansiyonu Nedir ?

İç Kulak Tansiyonu Nedir ?

İç Kulak Tansiyonu Nedir ?

Meniere Hastalığı (İç Kulak Tansiyonu Nedir ?


Kızılay Web Banner 728X090

Meniere hastalığı; İç kulak sıvılarının mikrop oluşması sonucu su kaybetmesi ya da fazlalaşması nedeniyle hastanın dengesini kaybetme durumları ve işitmede azalma yaşaması ile sonuçlanan bir hastalıktır.


Meniere hastalığı; Teşhis olarak dönem dönem ataklarla kendini göstermesiyle belirlenebilir. Meniere hastalığı dönemleri arasında belirtiler yok olurken hastalık dönemlerinin tekrar görülmesi bazen birkaç saat içinde bazen de birkaç yıl içinde olabilir. Hastalık belirtilerinin sertliği kişiden kişiye değişim gösterirken genelde baş dönmesi ile kendini ortaya çıkarır.Bazen bu baş dönmeleri mide bulantısına ve kusmalara neden olur. Hastalığın belirtileri arasında kulak çınlaması ve düşük sesleri duyamama durumları da vardır. Bu tarz hastalar için uzun yol yolculukları uygun değildir ve şikâyetleri günden güne artacaktır.


Bu durum gerçekleştiğinde bir doktora gidilmelidir ve doktorlar kulakta yapılan su testleri ile hastanın durumunu sağlıklı kulağa göre belirlemeye çalışacaklardır. Bu işlemler bittiğinde testler kişinin su kaybının belirlenmesini sağlayacaktır. Test sırasında kulağa farklı sıvılarda su verilerek hastanın durumu hakkında net bilgiler edinilecektir.