PTC Siteleri Nedir ?

PTC Siteleri Nedir ?

PTC Siteleri Nedir ?

PTC Siteleri Nedir ?

Kızılay Web Banner 728X090


Son günlerde bilgisayar başında bolca vakit geçiren kişiler artık para kazanmak için sunduğu en etkili para kazanma yöntemlerinden birisi olan tıklayarak para kazanma siteleri, çoğu kişiye gerçekten para kazandırdığı gibi, birçok kişinin de gereksiz vaktini çalmaktadır. Bu tür sitelerin adını genellikle PTC siteleri olarak duyarız ancak ne anlama geldiğini anlamayız. PTC, “Paid to Click”in baş harfleridir ve tıkladıkça kazanma anlamına gelmektedir. Belki PTR terimini de duymuşsunuzdur. Bu da “Paid to Read”in kısaltması yani mail okuyarak para kazanma anlamına gelmektedir.


PTC sitelerinde öncelikle yapmanız gereken siteye üye olmak, ardından üye girişi yapmak ve reklamları görüntüleme bölümündeki reklamları teker teker bizden istendiği süre kadar izlemek. Genellikle PTC sitelerinde reklam izlerken bir sayaç devreye girer ve sayaç sonlandığı zaman o reklamı izleyerek ne kadar para kazandığımızı bildiren bir bildirim ortaya çıkar. Bu bildirimi gördükten sonra sayfayı kapatıp diğer reklamı izlemeye geçebiliriz.


PTC sitelerinde genellikle bir minimum ödeme alt limiti olur ve bu limite (örneğin 2 dolar) ulaştığımızda paramızı Paypal hesabımıza çekebiliriz. Yani bu limite ulaşana kadar sürekli reklamlara tıklamamız gerekmektedir. En fazla kullanılan ve en güvenilen PTC sitesi olan NeoBux sitesine kayıt olarak siz de internette reklamları tıklayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.